Tel: 0324 473 24 21
Tel: 0324 473 24 21

Hakkımızda

Hakkımızda

Akdeniz Palmiye Özel Eğitim ve Ltd. Şti. 6 ortak tarafından 1987 yılında kurulmuştur. Kurum Piri Reis Mahallesi’nde kiralık 4 katlı bir binada anasınıfı, ilkokul ve ortaokul hazırlık sınıflarıyla eğitime başlamış, kısa sürede artan öğrenci sayısı nedeniyle Gökçebelen Köyü, Pamukluk Mevki’ nde ilköğretim ve lise binası inşa edilmiştir. Zor geçen yıllar sonrasında, 1999-2000 öğretim yılı başında yerleşke alanı içine bağımsız anaokulu binası yapılarak erken yaş çocukluk eğitimine adım atılmıştır. Başarılı geçen akademik yaşantılar sonrasında 2017-2018 öğretim yılında 27/09/2017 tarihinde lise öğrencileri için bağımsız lise binası inşa edilerek eğitim hizmetine sunulmuştur.

Yerelde geçen yıllardan sonra, eğitimde kaliteyi arttırmak ve ulusal ya da uluslararası standartları şehrimize kazandırmak adına girişimlere başlayan okulumuz, 2010-2011 öğretim yılında Türkiye’deki en büyük okul zincirlerinden olan Doğa Koleji ile anlaşarak Özel Mersin Doğa Okulları olarak eğitim-öğretime devam etmiştir. Bu marka ile süren 10 yılın son yılları sıkıntılı geçmişti, markanın ülke çapında yaşadığı sıkıntıları yereldeki güçlü dinamiklerimiz sayesinde velilerimize hissettirilmemişti ama geleceğe dair kalitede sürdürülebilirlik noktasında öngörülerimiz olumlu olmayacağı şeklindeydi. Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde, önceki 10 yıllık deneyimin üstünde güçlü dinamikleri bünyesinde barındıran İSTEK VAKFI ile eğitim öğretim anlaşması imzaladık.

Kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyetin değerlerini savunan ve Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri olan Yeditepe Üniversitesinin de vakıf bünyesinde barındıran İSTEK VAKFI’na katılarak 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren İSTEK Mersin Okulları olarak eğitim öğretim sürecimize devam ediyoruz.

60.000 m2 arazi üzerine yerleşmiş eğitim kurumumuz, her türlü gürültü ve kirlilikten uzak yeni ve çağdaş yapısı, modern donanımı ile 1987 yılından beri bölgemizin eğitime yön veren en güçlü, seçkin ve başarılı eğitim-öğretim kurumu olarak çağdaş ve Atatürkçü nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

Sohbeti Başlat
Merhaba! İSTEK Mersin Okulları'na Hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?