Tel: 0324 473 24 21
Tel: 0324 473 24 21

Pedagojik Liderlik Ekibi

Pedagojik Liderlik Ekibi

Özel İstek Mersin Anaokulu ve İlkokulu, Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun İlk Yıllar Programında (PYP) aday okul statüsündedir. Okulumuz tam bir sorgulama üniteleri bütüncesi oluşturmak için çok çalışmaktadır.

Okul personelinin kilit isimlerinden oluşan PYP Pedagojik Liderlik Ekibi, alanın bir uzmanının rehberliğinde bir sorgulama programının geliştirilmesine önderlik etmektedir. Program şu anda işler durumdadır. Devlet müfredatının PYP müfredatıyla bütünleştirilmesi zorlayıcı olduysa da, tam anlamıyla geliştirilmiş bir dizi kapsam ve sıralama belgesi, ulusal hedefleri de uyumlu ve kapsayıcı bir şekilde yansıtan, başarılı bir sorgulama programının geliştirilmesiyle bu bütünleşmeyi olanaklı kılmıştır. Okul dışından gelen danışmanlar, okul içinde atölyeler, zümre planlamaları ve benzerinden oluşan eğitim çalışmaları devam etmektedir.

PYP, müfredatın tasarlanmasında ortak çalışmalarda bulunmak için heyecan verici bir fırsat yaratmıştır ve bu da okuldaki eğitimin şeklini değiştirmektedir.

Sohbeti Başlat
Merhaba! İSTEK Mersin Okulları'na Hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?