Tel: 0324 473 24 21
Tel: 0324 473 24 21

E-twinning

 E-twinning

‘We are in the Animal World’

Bu projeye ortak olmamızın sebebi, öğrencilerde hayvan sevgisini arttırmak ve hayvanlara karşı sosyal sorumluluk bilinci oluşturmaktır.

1)İlk etapta projemizi temsil etmesi için ortaklarla birlikte logo ve posterlerimizi oluşturduk. İşbirlikçi ürün olarak da proje logo ve posterlerimizi içeren bir ebook düzenledik.

2)Proje için geçekleştirdiğimiz ilk etkinliğimiz hayvan barınağı oluşturmak oldu. 3. Sınıf öğrencilerimizle oluşturduğumuz hayvan barınağı sayesinde öğrencilerimiz işbirliği yapmış oldu ve tüm canlılarda olduğu gibi hayvanların en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacına katkıda bulundular.

  • ‘Leyla and Mecnun are on the Road’

‘We are on the Road’ projemizi oluşturmadaki amacımız öğrencilerimizin eTwinning ülkelerini ve farklı kültürleri tanımalarını sağlamaktır. Aynı zamanda işbirlikçi çalışmanın önemini kavratmaktır.

3)We are on the Road isimli eTwinning proje kapsamında öncelikle öğrencilerimizin çizimlerinden oluşan proje karakterlerimizi ve isimlerini Google formlarda yaptığımız anket sonucu belirledik.

 

MECNUN

  LEYLA                                                  

 

4)Sonrasında bir proje posteri ve proje tanıtımı oluşturduk.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=l5Uo1fQr5IQ  – Proje tanıtım videosu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5)‘Leyla and Mecnun are on the Road’ projemizin amacını gerçekleştirmek için ilk büyük etkinliğimiz ve ortak ürünümüz olan farklı ülkelerin bayraklarını boyama etkinliğimizi tamamladık. Öğrencilerimizin boyadığı ülke bayraklarını, başkentlerini de ekleyerek ve Google slayt web 2.0 aracını kullanarak etwinning Twinspace platformunda paylaştık.

 

‘Let’s Play and Learn!’

  • Koordinatör olarak yürüttüğümüz ‘Let’s Play and Learn!’ isimli projemizi oluşturmadaki amacımız küçük yaş grubu öğrencilerimiz için en etkili yöntem olan oyunu derslerimizde daha etkili kullanabilmek ve öğrencilerimizin farklı ülkeleri, farklı ülkelerdeki oynanan oyunları tanımalarını sağlamaktı. Projemizin bir diğer önemli amacı ise öğrencilerimizin farklı okullardaki yaşıtlarıyla paylaşımlarda bulunup, işbirliği gerçekleştirmesiydi.

 

6) Proje hedeflerimizi ulaşmak için ilk ay gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ortaklarla birbirimizi tanımaya ve projemizi tanıtmaya yönelikti. İlk olarak kendimizi, okulumuzu ve şehrimizi tanıtıp Padlet web2.0 aracı vasıtasıyla birbirimizle paylaştık ve daha sonra bu tanıtımları öğrencilerimize izlettik. Daha sonra öğrencilerimizin çizdiği logolar arasından Google Formları kullanarak oylama yöntemiyle proje logomuzu belirledik.

7)Let’s Play and Learn! Etwinning projemizin ilk etkinliği olan öğrencilerimizin tasarladığı ve arkadaşlarına oynattığı oyunlarımızı içeren tanıtımlarımızı proje ortaklarımızla paylaşmaya başladık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8)3.sınıflarımızla etwinning ‘Let’s Play and Learn!’ projemizin etkinliği olarak bahçe oyunları oynadık ve ortak okul ve ülkelerimizle Twinspace üzerinden paylaştık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) 3.sınıf öğrencilerimizle etwinning ‘We are in the Animal World! isimli projemizin 2. Etkinliği olan hayvan barınağı ziyaretimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz getirdikleri mamalarla hem barınağa destek oldular hem de sahipsiz hayvanlara karşı daha bilinçli davranmayı öğrendiler.

10)’We are in the animal world’ isimli projemizin öğrenci sertifikalarını verdik. Proje sonunda tüm proje etkinliklerini inceleyip en sevdiğimiz etkinlikler hakkında konuştuk ve arkasından sertifikalarımızı almaya hak kazandık.
Sohbeti Başlat
Merhaba! İSTEK Mersin Okulları'na Hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?