Tel: 0324 473 24 21
Tel: 0324 473 24 21

Lise

İSTEK Mersin Koleji ; bütünüyle öğrenci merkezli, yaşama dokunan eğitim ortamları ve programlarıyla, deneyimli kadrosuyla öğrencilerini sadece bir üst öğrenim kurumuna değil, aynı zamanda yaşama da hazırlar.

“Hazırlık+4 yıl” olmak üzere 5 yıllık eğitim verilen Lisemizde birinci yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil Almanca’dır.

İstek Mersin  Koleji  programı içerisinde Hazırlık sınıflarında, 9 ve 10. sınıflarda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri İngilizce olarak; 11 ve 12. sınıflarda bu dersler üniversite hazırlık programı kapsamında Türkçe olarak verilir.

Yükseköğretime hazırlık çalışmaları 11. sınıfta yoğunlaşmaya başlar. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize okul derslerinin yanında İSTEK Okullarında geliştirilmiş olan üniversite sınavlarına hazırlık programlarına katılırlar.

Tüm lise öğrencileri CAMBRIDGE UNIVERSITY tarafından yapılan ESOL sınavları IELTS-TOEFL-PROFIENCY gibi sınavlara yönlendirilir. Sınavlar sonucunda öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ile ödüllendirilir. Aynı zamanda üniversite hazırlık atlama sınavlarına da hazırlanmış olurlar.

 

Sohbeti Başlat
Merhaba! İSTEK Mersin Okulları'na Hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?